Metoda NDT-Bobath

jest to stosowana w fizjoterapii  neurorozwojowa  koncepcja  rehabilitacji dzieci  i dorosłych, dedykowana pacjentom z różnego rodzaju deficytami neurologicznymi.

Rehabilitację  metodą Bobath stosuje się również  w  opóźnionym rozwoju motorycznym  niemowląt i dzieci.

Metoda NDT Bobath u wcześniaków, niemowląt i małych dzieci

Metoda usprawniania ruchowego u niemowląt i dzieci powinna być  rozpoczęta  najwcześniej,  jak to możliwe. Rehabilitowane jest całe ciało małego pacjenta. Koncepcja Bobath umożliwia zastosowanie fizjoterapii, która pozwala hamować nieprawidłowe wzorce i zachowania patologiczne, stymuluje porażoną stronę, przyczynia się do poprawy dystrybucji napięcia.

Ćwiczenia oparte są o proces  nauczania poprzez ruch. Odpowiednio należy promować aktywność dziecka w oparciu o prawidłowy rozwój, wykorzystując maksimum jego możliwości. Harmonijne i uporządkowane zasady terapii Bobath pozwalają fizjoterapeucie na wykorzystywanie punktów kluczowych, jak np. miednica, barki. Poprzez te punkty promowana jest aktywność pacjenta pozwalająca na aktywowanie mięśni, przenoszenie ciężaru ciała i w efekcie uzyskanie ruchu mocno zbliżonego do fizjologicznego.  

Metoda NDT-Bobath obejmuje także  instruktarz postępowania   w środowisku domowym służący  stymulowaniu  prawidłowego rozwoju i podtrzymujący efekty rehabilitacji.

Zapraszamy do kontaktu tel. 723-005-123, biuro@synergiaplus.pl